Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 24. 12. 2017

4. adventna nedelja (XXXII, leto B, 24. 11. 2017)

Rojen je Odrešenik

Dragi moravški farani. Božični čas je čas pričakovanj, veselja, miru, družinske sreče in še bi lahko naštevali. Daj Bog, da bi bilo vedno in povsod tako. Blišč veselega decembra, ki se ga mnogi po malem veselimo, saj v naš vsakdan prinaša iluzijo lepega, nežnega, prazničnega, je pravzaprav na meji nevarne prevare. Moj namen ni kritizirati vsega lepega, ki decembrski dogodki prinesejo s seboj. Ostaja pa veliko vprašanje, če se za to bleščavo fasado ne skriva težka in moreča praznina. Vse je odvisno od mene in tebe, spoštovani bralec, ali se bova zadovoljila z 'veselim decembrom' in pozabila na adventni čas, ki je že v veliki meri izginil iz našega besednjaka. Advent je pričakovanje, je že skoraj med nami, pa vendar budi veliko hrepenenje!

"Pridi že skoraj, nikar se ne mudi!"

Ne pusti se kupiti na stojnici ali na blagajni za prekrasno vitrino. Izziva naju, da se pripraviva za velik dogodek, razžarja iskre v očeh in srcu. To veliko pričakovanje, dogodek svete noči, pa ni trgovsko blago. To je prihod Boga v naš čas, v naš dom, v najin vsakdan. V tej zavesti je mesec december res velik, vesel in čudovit. Nič sentimentalnega ni v tem. V svojo lastnino prihaja … in ali ga mi, ki smo njegovi zares sprejemamo, mu nudimo zavetje?! Ali prepoznamo luč našega življenja, ki naj razsvetljuje naše poti. Bog ve!

Skoraj je že tu! "Kajti dete nam je rojeno, sin nam je dan. Oblast je na njegovih ramah, imenuje se: Čudoviti svetovalec, Močni Bog, Večni Oče, Knez miru."

Naj bo mir naš spremljevalec, da bodo naše poti varne in polne smisla, ki nam bo skozi vse leto prinašal veselje, srečo in medsebojno spoštovanje! Naj bodo blagoslovljeni prazniki in vsi naši koraki v letu, ki je pred nami!

Jože Kerin

Danes, 24. december 2017, obhajamo 4. adventno nedeljo:

• Danes je prvi Sveti večer. Pravočasno si priskrbite blagoslovljeno vodo in kadilo, da boste lahko blagoslovili vaše domove, hiše in gospodarska poslopja.
  • Ob 18. uri bo »otroška polnočnica« za mlajše otroke in tudi starejše, ki bi težko prišli k polnočni sveti maši.
  • Ob 23.30 uri bo božičnica.
  • Ob 24. uri se bomo zbrali k polnočnici.

Jutri, 25. decembra je slovesni in zapovedani praznik Božič, Gospodovo rojstvo. Sveti maši bosta ob 10. in ob 18 uri.

Dragi župnijski sodelavci, bolni in ostareli in ostali farani! Ob letošnjih Božičnih praznikih vsem voščim in želim, da bi vas obsijala luč Novorojenega Odrešenika. Naj vam prežene temo trpljenja in zahtevnih življenjskih izzivov in preizkušenj. Strah pred negotovostjo naj se umakne in napolni naj vas veselje in upanje, ki prihaja iz Betlehema.

BLAGOSLOVLJENE IN VESELE BOŽIČNE PRAZNIKE!

Župnik

V torek, 26. decembra, obhajamo praznik sv. Štefana, prvega mučenca. Kot običajno se bomo zbrali na podružnici v Zg. Kosezah, kjer bo ob 10. uri sv. maša, potem pa tudi blagoslov konj pred cerkvijo. Ofer bo tokrat namenjen za plačilo obnovljenih svetil, lestenca in svečnikov. Ob tem se zahvaljujem Ivanu Vidic za skrbno opravljena dela. Hvala tudi Branku Gorjup za nekaj dodanih svetil in za ostala opravljena električna dela. Hvala tudi Bratetovim in ostalim domačinom za čiščenje in krašenje.

V četrtek, 28. december, obhajamo praznik Nedolžnh otrok. K sv. maši vabim starše z majhnimi otroki in veroukarje, ki boste prejeli blagoslov.

V tem tednu ne bo verouka.

V tem tednu, od srede, 27. decembra do sobote, 30. decembra, bo potekalo koledovanje ali obisk treh kraljev. Ta lep običaj prinaša v teh prazničnih dneh blagoslov v naše domove in družine. V nas naj utrjuje veselje zaradi Odrešenika, ki je prišel med nas, da bi delil z nami težke in vesele trenutke našega življenja.

V soboto, 30. decembra, ob 8. uri, ste za čiščenje župnijske cerkve na vrsti farani Šlandrove ulice.

V pisarni lahko dobite pratike, marijanske koledarje, Mohorjeve knjige, namizne koledarje.

Mašne namene lahko naročite po telefonu v času uradnih ur, ali se osebno oglasite v pisarni.

BOŽIČ

Silvester (Silvo), papež
Melanija Mlajša in Pinijan

M 7.00 Za farane
M 10.00 + Frančiška Majdič (Čurnova, Negastrn)
+ Franc Bizilj
+ Silva Capuder (Pukelčeva)

Apostolska spodbuda RADOST LJUBEZNI

se konča z molitvijo. To je goreč in resen klic našega vrhovnega pastirja, ki je, v imenu sinodalnih očetov, za vse nas zapisal to spodbudo.  Priporoča nam, naj na poti do polnosti ljubezni, do izpolnitve Božjega načrta za družino in za rešitev težkih razmer nepravilnosti, slabosti in nepopolnosti,  iskreno sodelujemo z Božjim načrtom za naše življenje. Zato res iz srca, goreče in pogosto molimo molitev papeža Frančiška k Sveti Družini:

Jezus, Marija in Jožef, v vas zremo sijaj prave ljubezni, na vas se obračamo polni zaupanja. Sveta nazareška Družina, naredi tudi naše družine, za kraje prisrčnega sožitja, za skupnosti molitve; naj bodo pristne šole evangelija in male domače Cerkve. Sveta nazareška Družina! Naj v naših družinah nikoli več ne bo nasilja, trdovratnosti in razdora; naj vsak, ki je bil ranjen ali pohujšan, kmalu najde tolažbo in ozdravitev. Sveta nazareška Družina, daj, da se bomo vsi zavedali, kako sveta in nedotakljiva je družina in kakšno lepoto ji določa Božji načrt.
Jezus, Marija in Jožef, poslušajte in uslišite našo prošnjo! Amen.

Drage družine v naši župniji!

Sprejmite Jezusa v središče vašega življenja. Naj bo njegova prisotnost kot dišava kadila, ki napolni vso hišo. Naj bo kot iztegnjena roka pomoči, kot prijazna beseda, nasmeh in tolažba. Prosim, hvala, oprosti. On je vsebina božiča. Naj gre to od ust do ust, iz roda v rod. In njegov blagoslov ne bo šel nikdar mimo nas! Blagoslovljene božične praznike in srečno novo leto 2018.

Ekipa pripravljavcev letošnje zadnje strani