Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 21. 05. 2017

6. velikonočna nedelja (XXXII, leto A, 21. 5. 2017)

PRAZNIK PRVEGA SVETEGA OBHAJILA

Ljubi Jezus v Svetem kruhu v mojo dušo si prišel. Ti edini veš kako sem danes srečen in vesel. Sveti angeli pred Tabo si zakrivajo obraz, z njimi molim te ponižno in zahvalim tudi jaz. Blagoslovi sveto Cerkev, varuj nam duhovnike, čuvaj naše ljube starše, brate in dobrotnike. Zdaj pa pridi, dobri Jezus, in v življenju me krepčaj, ko pa pride zadnja ura, pelji me v nebeški raj. Amen.

To je molitev, ki smo jo, pred 50 leti po prejetem prvem sv. obhajilu, zmolili vsi prvoobhajanci skupaj. Nič mi ni nerodno povedati, da jo, od takrat pa do danes, molim po vsakem svetem obhajilu. Čeprav je izraz molitve nekoliko otroško- pesniški, pa vendarle govori o pristnosti, ki jo premore le otroška duša, ki se ne boji Jezusa. Preprosto mu pove, kako je vesela njegove bližine. Celo angelsko nevoščljivost si privošči omeniti in ga ponižno prosi za vse pereče potrebe: za Cerkev, duhovnike, starše, za sorojence in celo dobrotnike, ki jih je v našem življenju veliko več, kot se jih običajno spomnimo. In sledi še goreča prošnja najboljšemu prijatelju: krepčaj me v življenju, napolni ga s Tvojim veseljem, z vero v vstajenje in življenje v nebeškem raju. Morda se stavek o zadnji uri sliši celo malo preresno, a je za vsakega odločilen. Sedemletni sv. Dominik Savio je na dan prvega sv. obhajila zapisal sklep: "Rajši umreti kot grešiti!". In ko je kot petnajstletnik, z Jezusom v srcu umiral, je očetu dejal: "Kako nekaj lepega vidim!" in z nasmehom na licu izdihnil.

Lojze

Danes, 21. maja 2017, obhajamo 6. velikonočno nedeljo, nedeljo Turizma, v naši župniji tudi slavje prvega svetega obhajila:

• Čestitamo našim 38 prvoobhajancem in njihovim staršem in jim želimo nadaljnje rasti v povezanosti s Kristusom. Prvo sv. obhajilo so prejeli: Nadja in Sebastjan Bedenk, Ana Bizilj, Anže Burica, Nika Dornik, Nejc Gomboc, Izabela Herle, Lucija Justin, Klara Kern Okorn, Matija Klinc, Iza Košir, Luka Kovač, Teja Kutoš, Neža Lanišek, Valentina Medic, Laura Mežnar, Branko Mihalič, Eva Mrčun, Simona Orehek, Gal Pestotnik, Tadej Pirnat, Jaka Prašnikar, Matic Prosenc, Veronika Puc, Nejc Ravnikar, Eva Razoršek, Blaž Rokavec, Marija Klara Rupena, Alja Stegnar, Neja Šter, Maj Urankar, Teja Urankar, Brina Urbanija, Laura Urbanija, Luka Vaupetič, David Vidergar, Jošt Vidergar ter Laura Vidergar
  • ob 15. uri bodo ŠMARNICE v cerkvi ŽMB na Hribcah,
  • ob 16. uri bo sv. maša v cerkvi sv. Valentina na Limbarski Gori.

Pred nami so prošnji dnevi, ko bomo prosili za dobro letino, primerno vreme in za blagoslov vsega našega dela in prizadevanja. Povabljeni, da se skupaj v molitvi obračamo za Božje varstvo in pomoč.

V torek, 23. maja ob 20. uri vabi sosednja župnija Dob, na predvečer praznika Marije Pomočnice kristjanov, k procesiji z lučkami. Ne bo sv. maše pač pa Lavretanske litanije. Lepo vabljeni.

V četrtek, 25. maja je praznik Gospodovega vnebohoda. Sv. maši bosta ob 10. in ob 19. uri. Ta dan ne bo verouka. Veroukarji ste vabljeni k večerni sv. maši.

Za čiščenje župnijske cerkve ste v soboto, 27. maja, ob 8.00 uri na vrsti farani Sp. in Zg. Dobrave ter Plesa.

Hvala ge. Ljudmili Novak za posredovanje, da je našo župnijo obiskal kitajski pričevalec, brat Yun. V kratkem bo ponatisnjena njegova knjiga "Nebeški človek", ki je zelo zanimiva. Tudi njegovo pričevanje je lahko spodbuda za poglobitev naše vere.

* * * * * * * * * * * * *

Turist po deželi

Turist gre peš po deželi. Na njivi zagleda kmeta, kako s konjem orje. Ko pride na njivo, obstaneta. Kmet skuša z uzdama konja spraviti v pravo smer, vendar se ta ne premakne. Turist vpraša: "Zakaj pa ne rečete 'hi' ali kaj podobnega?"
"Ni govora! Pred enim tednom me je brcnil, pa od takrat ne govoriva!" :)

Marjeta Kasijska, redovnica

Beda Častitljivi, duhovnik
Urban I., papež

M 10.00 + Ciril Smrkolj
M 19.00 + Franc Kunavar (Serjuče)

Filip Neri, duhovnik
Godon, opat
Lambert, škof

M 19.00 + Anton Gril, obl.

Alojzij Grozde, mučenec
Avguštin Canterburyjski, škof
Julij, mučenec

M 8.00 ČIŠČENJE CERKVE - Spodnja in Zgornja Dobrava ter Ples