Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 6. 12. 2014

Sodelovanje vokalno-instrumentalne skupine sv. Mihaela iz Mengša na drugo adventno nedeljo

Na 2. adventno nedeljo, 7. 12. 2014 bo v  Moravčah pri sv. maši ob 10h sodelovala Vokalno-instrumentalna skupina sv. Mihaela iz Mengša pod vodstvom trobentača Franca Kompareta.

Vokalno-instrumentalna skupina sv. Mihaela Mengeš pod vodstvom Franca Kompareta uspešno nastopa po vsej Sloveniji in tudi zunaj naše dežele. Poleg sodelovanja pri sv. mašah v domačem kraju so v zadnjih tednih nastopili na dobrodelni prireditvi za Anin sklad v Zavodu sv. Stanislava v Ljubljani, v baziliki Marijinega vnebovzetja na Sveti Gori, v cerkvi Janeza Krstnika v Trnovem v Ljubljani, v Kotmari vasi na Koroškem … Edinstveni ansambel v zanimivi sestavi s harmoniko, violino, kitaro, orglicami in krilnim rogom izvaja sodobnejše skladbe Franceta Gačnika, poleg tega pa tudi stare cerkvene melodije v živahnejšem vzdušju in ritmih.

Veselimo se, da bodo tudi nam polepšali in obogatili bogoslužje.

Vokalno-instrumentalna skupina sv. Mihaela Mengeš