Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 26. 07. 2022

Oratorij 2022 - obvestilo za starše

DRAGI STARŠI!

Zahvaljujemo se Vam, ker nam boste tudi v letošnjem letu v času oratorija zaupali svoje otroke. Zanje bo kot vsako leto skrbelo okrog 70 mladih animatorjev. Že vse od leta 2004 naprej čez leto skrbno pripravljamo program in se izobražujemo, da Vašim otrokom polepšamo teden med počitnicami. Letos bo oratorij potekal od 16. do 20. avgusta, pobližje pa bomo spoznavali življenje in poslanstvo svetega Ignacija Lojolskega!

Prosimo, da spodbudite otroke, da izpolnjeno prijavnico oddajo v skrinjico v cerkvi do torka, 26. julija ali pa jih, prav tako do torka, 26. julija, prijavite s spletno prijavnico na linku https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfLXCyy9eOmaC4SwTXe5yY4c60R-cTszAXYM1j0Uz5ITut1CA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0.

S pravočasno prijavo nam boste pomagali pri pripravi materialov za delavnice in pri lažji organizaciji.

Prijavite lahko otroke, ki bodo v šolskem letu 2022/23 obiskovali osnovno šolo. Oratorij bo potekal v prostorih župnišča v Moravčah ter v njegovi okolici.

Prispevek za petdnevni oratorij znaša 25 € na otroka oziroma 20 € na otroka iz družine s tremi ali več udeleženci. V primeru prijave otroka po navedenem datumu (26. julij) bodo stroški prijave na otroka 5 € višji, poleg tega pa obstaja možnost, da otrok ne dobi oratorijske majice.
V ceno so vključeni pripomočki in material, ki ga bomo uporabljali med oratorijem, izlet ter KOSILO za vse.
Če prispevka ne bi zmogli, to ne sme biti ovira za udeležbo vašega otroka na oratoriju. Povejte, pišite na spodnjo telefonsko številko (Polona – 031 416 209).

Potek oratorija bo potekal v skladu s smernicami določenimi s strani NIJZ in Oratorija Slovenije. V primeru, da se epidemiološko stanje poslabša, bomo tudi sam potek oratorija prilagodili trenutnim razmeram.

Okviren program oratorija

~ od torka do sobote ~

8.30 – zbiranje na župnijskem vrtu, pesmi, igre
9.00 - začetek Oratorija, dvig zastave, molitev
9.30 - zgodba, pogovor po skupinah
10.45 - malica
11.00 - delavnice in molitev v cerkvi
12.00 - kosilo (bo poskrbljeno za vse)
13.00 - nadaljevanje delavnic
14.00 - popoldanske igre
16.00* - sklep, spuščanje zastave

*drugi dan oratorija, v sredo, 17. avgusta, je izlet in zaključimo izjemoma ob 17. uri.

Med tednom pričakujte še izlet, veliko igro in tematski dan.

V soboto zaključimo oratorij s sklepno sveto mašo, ki bo ob 17.00 v moravški župnijski cerkvi.

Otroci za udeležbo na oratoriju potrebujejo:
Svojo plastenko za pijačo, dobro voljo, veselje do iger, ustvarjalne roke … :)

Tekom oratorija nas lahko spremljate na naši Facebook strani ali na Instagram profilu Oratorij Moravče.

Dodatna pojasnila;

Polona (031 416 209)
polona.capuder@gmail.com

g. župnik Kancijan (01 723 10 55)