Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 23. 08. 2021

Kateheza dobrega pastirja 2021/22

Kateheza Dobrega pastirja je oznanjevalni pristop k verski vzgoji otroka, ki spoštuje otrokove verske zmožnosti.

Ob oznanjevanju Božje ljubezni otrok s čudenjem in veseljem vstopa v odnos z Bogom. S tem osvaja verski ključ, ki mu bo omogočal razvoj celovitega pogleda v globino daru življenja.

Glavna stebra Kateheze Dobrega pastirja sta:

• močan teološki temelj: Sveto pismo in liturgija kot neposredni izvir Božjega razodetja,
  • trden pedagoški temelj: pedagogika Montessori, s spoštovanjem osebe in zmožnosti otroka.

Prvi steber stoji na veri, da Bog išče človeka, ker ga ljubi, in da človek hrepeni po tej ljubezni in nanjo odgovarja. Drugi steber pa stoji na veri, da Božja ljubezen vključuje okoliščine vsake kronološke starosti, zato so celo zelo majhni otroci povabljeni v odnos zaveze z Bogom.

Kateheta pri Katehezi Dobrega pastirja vodi otrokova neizgovorjena prošnja: "Pomagaj mi, da naredim sam. Pomagaj mi, da pridem bližje k Bogu."
K temu pripomore tudi pripravljeno okolje, atrij, ki omogoča otrokovo samostojno  delo.
Od prvih dni v atriju se otroke uvaja v pozornost do okolja, v skrbi zase in v skrbi za skupnost okoli njih. To uvajanje je temelj za medsebojne odnose in zdravo krščansko življenje.

V župniji Moravče bomo s Katehezo Dobrega pastirja pričeli oktobra za predšolske otroke starosti 3-6 let. Atrij bo postavljen v Benificiju, kjer se bomo z otroki zbirali okrog Jezusa Dobrega pastirja.

Prijavnice najdete v župnijski cerkvi na polici z verskim tiskom ali na tej povezavi.