Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 18. 08. 2021

Originalen.sem! - Oratorij 2021

Oratorij letos bo, in sicer od 17. do 21. avgusta 2021! :)

Nekaj informacij o letošnjem oratoriju

DRAGI STARŠI!

Zahvaljujemo se Vam, ker nam boste tudi v letošnjem letu v času oratorija zaupali svoje otroke. Zanje bo kot vsako leto skrbelo okrog 50 mladih animatorjev. Že vse od leta 2004 naprej čez leto skrbno pripravljamo program in se izobražujemo, da Vašim otrokom polepšamo teden med počitnicami.

Prosimo, da spodbudite otroke, da izpolnjeno prijavnico oddajo v skrinjico v cerkvi do nedelje, 25. julija. S pravočasno prijavo nam boste pomagali pri pripravi materialov za delavnice in pri lažji organizaciji.

Prijavite lahko otroke, ki bodo v šolskem letu 2021/22 obiskovali osnovno šolo. Oratorij bo potekal v prostorih župnišča ter v njegovi okolici.

Prispevek za petdnevni oratorij znaša 20 € na otroka oziroma 15 € na otroka iz družine s tremi ali več udeleženci. V primeru prijave otroka po navedenem datumu (25. julij) bodo stroški prijave na otroka 5 € višji, poleg tega pa obstaja možnost, da otrok ne dobi oratorijske majice.
V ceno so vključeni pripomočki in material, ki ga bomo uporabljali med oratorijem, spominki za otroke ter KOSILO za vse.
Če prispevka ne bi zmogli, to ne sme biti ovira za udeležbo vašega otroka na oratoriju. Povejte.

Potek oratorija bo potekal v skladu s smernicami določenimi s strani NIJZ in Oratorija Slovenije. V primeru, da se epidemiološko stanje poslabša, bomo tudi sam potek oratorija prilagodili trenutnim razmeram.

Program oratorija

~ od torka do sobote ~

8.30 - zbiranje, pesmi, igre
9.00 - začetek Oratorija, dvig zastave, molitev
9.30 - zgodba, pogovor po skupinah
10.45 - malica
11.00 - delavnice in molitev v cerkvi
12.00 - kosilo (bo poskrbljeno za vse)
13.00 - nadaljevanje delavnic
14.00 - popoldanske igre
16.00 - sklep, spuščanje zastave

Med tednom pričakujte še izlet, veliko igro in tematski dan.

V soboto zaključimo oratorij s sklepno sveto mašo, ki bo ob 17.00 v moravški župnijski cerkvi.

Otroci za udeležbo na oratoriju potrebujejo:
Svojo plastenko za pijačo, masko, dobro voljo, veselje do iger, ustvarjalne roke … :)

Tekom oratorija nas lahko spremljate na naši Facebook strani ali na Instagram profilu Oratorij Moravče.

Dodatna pojasnila;

g. župnik (01 723 10 55),