Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 3. 04. 2021

Sveto velikonočno tridnevje 2021

Veliki četrtek

Danes vstopamo v velikonočno tridnevje, veliko tridnevno praznovanje našega odrešenja. Ko si bomo ta konec tedna ob različnih bogoslužjih vzeli več časa za Jezusa, mu bomo dali priložnost, da nam znova umije noge. Pustili mu bomo, da bo svobodno deloval v našem srcu. Kadarkoli to storimo, mu postanemo še malce bolj podobni. Na nas se izlije še malo več njegove ljubezni in moči. Postanemo njegovi služabniki v svetu in umivamo noge ljudem okrog sebe.

"Jezus, v naslednjih dneh mi pomagaj, da se bom umiril v tvoji bližini in ti pustil, da mi umiješ noge. Nočem, da bi me preplavila moja prezaposlenost. Raje bi preživel čas s teboj. Ti si moje življenje. Pomagaj mi opustiti ponos, ki ne pusti, da bi mi služil. Pridi, Gospod, in deluj v meni."

Veliki petek

O, Jezus! Spominjam se grenkobe žolča in kisa, ki si jo iz ljubezni do nas okusil na križu. Daj nam milost, da bomo vse življenje in ob smrtni uri vredno prejemali tvoje dragoceno telo in kri, da bosta v zdravilno tolažbo naši duši.

"Prosim te, v tem grenkem trpljenju in prelitju svoje dragocene krvi mi presuni srce, da bodo solze kesanja in ljubezni noč in dan moj kruh. Naj se z vsem srcem obrnem k tebi; moje srce naj bo ves čas tvoje počivališče; moje besede naj ti ugajajo. Konec mojega življenja pa naj bo tako hvalevreden, da si bom zaslužil nebesa in te s tvojimi svetniki hvalil na vekov veke."

Velika sobota

Mnogi med nami bolje razumemo "upanje" kakor "odrešenje". Nekateri izmed nas že dolgo upajo, da bo Gospod poskrbel za določeno področje njihovega življenja. A ne glede na to, kaj se zgodi, nam ni treba zgolj čakati. Gospod, vsemogočni Bog, je z nami in ves čas deluje za zastorom ter čaka na pravi trenutek, da se nam pokaže in ukrepa. Ko si bomo torej nocoj vzeli nekaj časa, da bomo z Gospodom bedeli pred praznim grobom, se zavedajmo, da tudi on bedi z nami. Nikoli nas ne bo zapustil! Dan vstajenja je pred vrati. Samo umiriti se moramo.

"Gospod, naj zaupam v tvojo ljubezen in usmiljenje; tudi v temi mi daj spoznati svojo luč."

Velikonočno tridnevje v naši župniji

Veliki četrtek

19.00 Spomin Jezusove zadnje večerje in postavitev zakramentov sv. evharistije ter mašniškega posvečenja ter pravila ljubezni.
Po sv. maši molitve za duhovne poklice.

Veliki petek

15.00 križev pot in pokop Jezusovega telesa.
19.00 poslušanje poročila o Jezusovem trpljenju, počastitev križa, sv. obhajilo in molitev žalostnega dela rožnega venca pred Svetim Rešnjim Telesom.

Velika sobota

Blagoslov ognja in vode: Moravče ob 6.30
Delitev ognja od 6.45 naprej. Pristopate posamično; poskrbite za medsebojno razdaljo; čakate v avtomobilih na parkirišču; upoštevate navodila

Čaščenje SRT v Božjem grobu, Velika sobota

9.00 verniki (odrasli in otroci): Gorica, Sv. Štefan
10.00 verniki (odrasli in otroci): Sv. Andrej
11.00 verniki (odrasli in otroci): Sv. Miklavž, MKA - Drtija
12.00 verniki (odrasli in otroci): Češnjice, Masljeva, Marokova,
13.00 verniki (odrasli in otroci): Sv. Mohor, Sv. Valentin
14.00 verniki (odrasli in otroci): Vegova, Šlandrova, Detelova
15.00 verniki (odrasli in otroci): Čebulovna, Tomanova, Partizanska, Cesta na Grmače, Cesta heroja Vasje

Blagoslov jedil, Velika sobota

14.00  Koseze, Mošenik, Ples

Sv. Valentin

15.00  Limbarska Gora, Hrastnik, Gabrje

Za vse velja, da nosimo maske in ohranjamo varnostno razdaljo.

VELIKONOČNA VIGILIJA: Moravče ob 20.00 (prinesite sveče)

VELIKA SOBOTA NAS VODI V HREPENENJE IN PRIČAKOVANJE NOVEGA ŽIVLJENJA.

Velika noč

VELIKA NOČ JE PRAZNIK NOVEGA ŽIVLJENJA.

Vstajenska procesija letos odpade.
Svete maše bodo ob 7.00, 10.00 in 19.00.

Aleluja!