Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 21. 12. 2019

Koncert Luke Debevca Mayerja v Moravčah

Danes, 21. decembra, bo ob 19. uri v župnijski cerkvi koncert in duhovni dogodek priznanega opernega pevca Luka Debevca Mayerja iz Argentine.

Luka Debevec Mayer je Slovenec, rojen v Argentini. Po študiju filozofije na Argentinski Katoliški Univerzi se je posvetil petju. S šestindvajsetimi leti je debitiral v znamenitem teatru Colón v Buenos Airesu. Od takrat nepretrgoma v njem nastopa, kakor tudi na drugih odrih sveta.

Pred leti je sodeloval kot solist, na turneji opere Iolanta, po Evropi, s Slovenskimi Filharmoniki, s Slovenskim komornim zborom in z Anno Netrebko, med drugimi.

Petindvajset let že redno prireja sakralne koncerte po cerkvah Slovenije, v zamejstvu in tudi v Argentini. Ti koncerti so meditativni... pesem je povezana z duhovnimi mislimi, odlomki sv. pisma in z duhovno poezijo. Najmanj 500 takšnih nastopov šteje samo v Sloveniji. Vedno so zelo lepo obiskani. Pretresljiva je zbranosst in navdušenje poslušalcev ob vsakem takšnem srečanju!

Pred dvema letoma in po petindvajsetih koncertih, mu je direktor Družine ponudil snemanje zgoščenke. Imenuje se "V živi spomin". Lani je predstavil CD v dvorani Slovenske Filharmonije in po nekaterih cerkvah.

Luka z velikim veseljem in z veliko radodarnostjo deli dar, ki mu ga je Bog dal (in ki ga je sam s trudom pomnožil). Kot poslanstvo si je zadal, da s svojim glasbenim darom podaja ljudem duhovnost, ki jo vsebuje sakralna glasba, še posebno danes, v tem zmaterializiranem svetu.

Prav gotovo bo koncert velika duhovna obogatitev pred prazniki, zato res lepo povabljeni!

Vstopnine ni, veseli pa bodo kakšnega prostovoljnega daru.

Luka Debevec Mayer