Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 2. 07. 2019

Peti dan (g. Jože Urbanija)

Današnji mašnik, moravški rojak Jože Urbanija je v nagovoru med sv. mašo poudarli, da imajo duhovniki svoje močne priprošnjike v nebesih, ki jim s svojim zgledom in priprošnjo pomagajo postajati predani Jezusovi duhovniki, ki pomagajo vsem na pot za Njim. Tudi sami se za svoj poklic in pastoralni delovanje lahko priporočajo, še posebej sv. Janezu Vianeju, ki ga je papež Pij XI. razglasil za zavetnika župnikov. Ta veliki in preprosti svetnik se je tudi sam močno in zaupno priporočal današnjemu godovnjaku sv. Frančišku Regisu. Izjavil je celo, da se ima za vse, kar je kot duhovnik naredil, zahvaliti priprošnji tega svetega moža.

Mladi so danes pogumni, da se odločijo za ta izjemen in težek poklic. Vedo pa naj, da imajo veliko podporo svetih prednikov, molitev in prošnjo svojih faranov in najmogočnejšo priprošnjo Marije Pomočnice. Danes goduje Ptujska Mati Božja. Prisimo jo, da bo Vita in vse letošnje novomašnike, vzela pod svoj plašč in jih varovala kot svoje ljubljene otroke. Večkrat se domači in drugi bolj bojijo za svoje mlade, ki so se odločili za Kristusa kot oni sami. Upajmo in verujmo, da so Kristusovi ljubljenci pod varstvom njegovega Svetega Srca. Podpirajmo jih z gorečo priprošnjo, da jih nevihte življenja (kot je bila današnja huda ura) ne bodo prestrašile in zamajale v ljubezni do Jezusa in skrbi, da otroke, ki so jim duhovni očetje, pripeljejo na pot k Njemu.

Pridite, molimo!