Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 5. 12. 2017

Prek 200 pevcev naše dekanije zbranih v Moravčah

Na nedeljo Kristusa Kralja vesoljstva, 26. novembra 2017 ob 15h je v naši župnijski cerkvi potekala revija odraslih cerkvenih pevskih zborov naše dekanije. Udeležilo se je je kar okrog 200 pevcev iz desetih župnij naše dekanije.

Predstavili so se: Mešani pevski zbor Svete Marjete župnije Radomlje, pod vodstvom zborovodkinje Anje Hrovat, na orglah ga je spremljala Ana Krušič Kaplja; Cerkveni mešani pevski zbor Marije Vnebovzete župnije Domžale, pod vodstvom zborovodkinje Ksenje Kozjek, na orglah sta ga spremljala Anže in Janez Kozjek; Mešani pevski zbor župnije Peče, pod vodstvom zborovodkinje Anice Kos, na orglah ga je spremljala Katja Kos; Mešani pevski zbor župnije sv. Jožefa na Viru, pod vodstvom zborovodkinje Mete Prelovšek, na orglah ga je spremljal Boštjan Černe; naš Moški pevski zbor župnije sv. Martina Moravče, pod vodstvom zborovodje Alojza Štefana;  Mešani pevski zbor sv. Mihaela župnije Mengeš, pod vodstvom zborovodje Andreja Levca, na orglah ga je spremljala Ana Kešnar; Mešani pevski zbor župnije Dob, pod vodstvom zborovodje Marka Starbka, na orglah ga je spremljala Jana Lamberšek Starbek; Odrasli pevski zbor župnije Jarše, pod vodstvom zborovodkinje Katarine Pirnat, na orglah ga je spremljal Peter Pogačar; Cerkveni pevski zbor župnije Brdo, pod vodstvom zborovodje Matevža Kinka, na orglah ga je spremljal Lojze Pezdirc; Cerkveni pevski zbor župnije Trzin, pod vodstvom zborovodje Franca Banka, na orglah ga je spremljala Katja Rebolj in naš Mešani pevski zbor župnije sv. Martina Moravče, pod vodstvom zborovodje Dominika Štefana, na orglah ga je spremljal Tomaž Pirnat. Na koncu je tri skupne pesmi zapel še združeni zbor domžalske dekanije pod vodstvom Tomaža Pirnata in ob orgelski spremljavi Dominika Štefana. Revijo je z bogato vezno besedo vodil Alojzij Štefan.

Praznik Kristusa Kralja smo tako obogatili z zelo lepo in bogato glasbeno prireditvijo. Posnetek revije si lahko ogledate v spodnjem posnetku

Video: Miro Pivar, domzalec.si