Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 28. 07. 2017

Oratorij se bliža!

Ali ste že slišali, kaj bo tema Oratorija 2017??

Ja, tudi letos bo v Moravčah oratorij, in to od 22. do 26. avgusta!

Marija

Letos bomo skupaj spremljali življenjsko pot osebe, ki jo dobro poznamo. To je Jezusova mati Marija. Vsi smo že brali ali poslušali o njej, zato je čas, da njeno zgodbo tudi skupaj doživimo. Marija je bila že od rojstva prav posebno dekle, saj je imel Bog zanjo prav posebno in čudovito nalogo. Ko privoli, da bo mati božjega sina se njena dogodivščina šele začne. Ob vseh težavah pri tej težki nalogi ji vedno ob strani stoji njen mož Jožef. Tudi po Jezusovem rojstvu zanjo ni počitka, svojemu sinu mora stati ob strani, ko ljudem sporoča najbolj veselo novico, kar jih je slišalo človeštvo, in z njim vztrajati do konca.

Marijina privolitev v načrt, ki ga je imel z njo Bog je resda enkratna, a tudi mi imamo v življenju vsak svoje poslanstvo, ki ga želimo odkriti. Zato skupaj z Marijo recimo: "Zgodi se".

Animatorji vas lepo vabimo, da se čimprej prijavite na oratorij. Prijavnice lahko dobite v župnijski cerkvi ob vseh vhodih, v župnišču, tudi v cerkvi na Vrhpoljah. Prijavite pa se lahko tudi prek spleta na spletni prijavnici.

Pridi in tudi sam postani del najlepše zgodbe na svetu!

Se vidimo! laugh