Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 4. 01. 2016

Umrl je g. Jože Mrvar

V nedeljo, 3. januarja 2016 zjutraj, se je od nas poslovil g. Jože Mrvar, dolgoletni župnik v Moravčah.

V naši župniji je služboval v letih od 1963 do 1981. V zadnjih letih je bil župnik v Zapogah. Vedno je z veseljem prišel ob različnih priložnostih v Moravče in velikokrat obogatil naša praznovanja z neverjetno zagnanostjo in gorečnostjo. Veliko je molil za našo župnijo. Zato je prav, da ga sedaj tudi mi priporočamo v molitvi in pokažemo hvaležnost za vse, kar je g. Jože storil (izprosil) za našo župnijo.

Nekaj koristnih informacij za vse, ki se želite osebno posloviti od g. Jožeta Mrvarja:

• G. Jože leži v poslovilni vežici v Zapogah, ki je neposredno ob župnijski cerkvi (z gorenjske avtoceste izberi izvoz Vodice, nato v križišču zaviješ levo - čez avtocesto, nato je prvi kraj na desni strani Zapoge).
  • V sredo ob 15h ga bodo prenesli v župnijsko cerkev, kjer bo popoldne in zvečer.
  • V četrtek zjutraj ob 7h bo sv. maša, nato ga bodo (okoli 8h) prepeljali v Žužemberk, kjer bo do pogreba ležal v župnijski cerkvi.
  • Pogreb bo v četrtek, 7. januarja ob 14h v župnijski cerkvi v Žužemberku.
  • Kdor bo šel na pogreb, pa nima lastnega prevoza, naj pokliče v župnišče (Moravče), da bomo organizirali prevoz.

Gospod, daj mu večni pokoj in večna luč naj mu sveti!

Kancijan Čižman, župnik

g. Jože Mrvar