Luč miru iz Betlehema, že 25 let

"Imam majhen problem.
Tvoj dar še vedno gori, a se bojim,
da brez prave strasti."

"Pomisli, ni vse odvisno samo od tvoje moči.
Pomembno je, da je tvoje dejanje
dejanje ljubezni.
To šteje, to greje."

To je besedilo letošnje poslanice akcije Luč miru iz Betlehema, ki že 25 let razsvetljuje Slovenijo v dneh pred božičem. Plamen Luči miru prižgejo v Betlehemu, na kraju Jezusovega rojstva, ter jo pošljejo po vsem svetu. V Slovenijo Luč miru pripotuje prek Dunaja, kamor jo gredo iskat slovenski skavti. Po sprejemu na Dunaju gre Luč miru po vseh slovenskih stegih, ki jo prinesejo v svoje župnije.

Tudi letos smo jo skavti prinesli v župnijsko cerkev na četrto adventno nedeljo. Iskat smo jo šli v Domžale, kjer je bil organiziran sprejem LMB za celotno ljubljansko regijo. Luč smo ponesli tudi v Peče in na Vrhpolje, kjer smo tako kot v Moravčah pri maši prebrali poslanico LMB ter po maši delili sveče ter plamen.

Tudi letos gre del darov za sveče v dobrodelne namene. Skavti bomo z darovanimi sredstvi pripravili zimski tabor za otroke iz socialno ogroženih družin.