Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 29. 08. 2015

Oratorij v Moravčah 2015

Od 18. do 22. avgusta je v Moravčah potekal oratorij, katerega se je udeležilo 218 otrok, za katere je pet dni skrbelo kar 48 mladih animatorjev. Dan smo pričeli s petjem bansov, nato sta sledila skupna jutranja molitev in dvig zastav, za njima pa zgodba, preko katere smo spoznavali življenje svetnika Dominika Savia. Kateheze so služile temu, da smo še globje spoznavali pomen tega svetnika.

Pot nas je zanesla tudi v Želimlje, kjer smo imeli po ogledu cerkve tudi veliko igro. Imeli smo tudi "magični dan", ko smo si lahko ogledali kemijske poskuse, čarodeja, akrobatske pse in se preizkusili v hoji po vrvi in hoji s hoduljami.

Oratorij smo zaključili s slovesno mašo, pri kateri smo staršem predstavili izdelke iz delavnic in nekaj utrinkov iz oratorija.

Animatorji se zahvaljujemo vsem donatorjem in ljudem, ki so prispevali svoj delež k še enemu uspešnemu oratoriju.

Novice in fotografije oratorija najdete tukaj.

Gregor Capuder

Oratorij 2015