Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 20. 06. 2015

Bliža se Oratorij 2015!

Ali ste že slišali, kaj bo tema Oratorija 2015??

Osrednja oseba Oratorija 2015 je mladi svetnik Dominik Savio (1842 - 1857), zavetnik cerkvenih pevcev in ministrantov. V življenju so ga odlikovali prijaznost, veselje, vestno spolnjevanje vsakodnevnih dolžnosti in stalna pripravljenost, da priskoči na pomoč. Njegovo globoko duhovnost so zaznamovali tudi nadnaravni dogodki. Znan je njegov sklep: "Rajši umreti kakor grešiti." Pri dvanajstih letih je prišel k don Bosku v Oratorij in ga prosil, naj mu pomaga, da bi postal svetnik.

Iz te njegove želje po svetosti izhaja tudi geslo letošnjega oratorija: "Hočem biti svet". Želimo si, da bi otroci in animatorji začutili to njegovo željo in ob njem doživeli, da je svetost za vsakogar.

Animatorji vas lepo vabimo, da se čimprej prijavite na oratorij. Prijavnice lahko dobite v župnijski cerkvi ob vseh vhodih, v župnišču, tudi v cerkvi na Vrhpoljah. Prijavite pa se lahko tudi prek spleta na naši spletni strani.

Se vidimo! laugh