Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 1. 03. 2015

Izbor novih članov ŽPS

V nedeljo, 1. 3. 2015, bodo tudi v naši župniji potekale volitve novih članov Župnijskega pastoralnega sveta (ŽPS). Članom trenutne sestave ŽPS namreč poteče mandat in zato bomo za obdobje naslednjih petih let (2015 - 2020) izbrali nove člane sveta.

Izbor novih članov ŽPS poteka tako, da župljani na glasovnico zapišemo svoje predloge za člane. Vse glasovnice se prešteje ter naredi seznam kandidatov, ki so prejeli največ glasov. Župnik lahko na seznam kandidatov predlaga še dodatne osebe v primeru, da med kandidati ni predstavnika kakšne podružnice ali župnijske skupine.

Na glasovnico napišite imena treh župljanov iz vašega okolja, ki jih odlikujejo trdna vera, nravno življenje in razsodnost. Posebno bodite pozorni na to, da so osebe, ki jih boste predlagali, dejavni člani vašega župnijskega občestva, ki so pripravljeni poglabljati svoje znanje in razvijati svoje sposobnosti na področju pastoralnega dela (na dekanijskih in škofijskih izobraževanjih za člane ŽPS) oz. imajo darove, s katerimi bodo lahko g. župniku dejavno pomagali pri načrtovanju, spodbujanju in izvajanju pastoralnega dela v vaši župniji.

Glasovnica za izbor novih članov ŽPS je priložena Oznanilom za 2. postno nedeljo (10. teden, 1. 3. 2015), prenesete pa si jo lahko tudi tukaj.

Nekaj o ŽPS in izboru novih članov si lahko preberete tudi v spodnjih kratkih vprašanjih in odgovorih. Več o delovanju ŽPS v naši župniji si preberite na strani ŽPS.

Kaj je župnijski pastoralni svet?

Župnijski pastoralni svet je župnikovo posvetovalno in delovno telo, ki preučuje, načrtuje in izvaja pastoralno delo v župniji.

Katere so naloge župnijskega pastoralnega sveta?

Župnijski pastoralni svet obravnava vprašanja, ki so povezana z verskim življenjem in pastoralnim delovanjem župnije, pripravlja predloge in sklepe ter skrbi za njihovo uresničevanje. Naloge župnijskega pastoralnega sveta se nanašajo na skupno življenje župnijskega občestva, oznanjevanje, bogoslužje in dobrodelnost v župniji.

Kdo lahko predlaga člane župnijskega pastoralnega sveta?

Člane lahko predlaga vsak župljan, ki je dopolnil 16 let in je prejel zakramente uvajanja (sveti krst, sveto evharistijo in sveto birmo).

Kdo je lahko izbran v župnijski pastoralni svet?

V župnijski pastoralni svet je lahko izbran vsak župljan, ki je dopolnil 16 let in je prejel zakramente uvajanja ter ga odlikujejo trdna vera, nravno življenje in razsodnost (je praktičen kristjan in živi v skladu s cerkvenimi predpisi).

Molitev v pripravi na izbor članov ŽPS

Nebeški Oče, tvoj Sin nam naroča:
Pojdite tudi vi v moj vinograd;
daj nam duha modrosti,
da se bomo velikodušno odzvali delu v župniji
in izbrali primerne člane župnijskega pastoralnega sveta,
ki bodo v našem imenu in z našo pomočjo
sodelovali z duhovniki v dušnem pastirstvu
in uresničevanju smernic vseslovenske sinode.
To te prosimo po priprošnji Device Marije,
blaženega Antona Martina Slomška, blaženega Alojzija Grozdeta
in blaženih drinskih mučenk.
Po našem Gospodu Jezusu Kristusu, tvojem Sinu, ki s teboj
v občestvu Svetega Duha živi in kraljuje vekomaj.

Amen.

ŽPS