Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 15. 02. 2015

Snemanje oddaje Kulturni vrhovi na Limbarski gori

V soboto, 14. 2. in nedeljo, 15. 2. 2015 je ekipa RTV Slovenije v cerkvi sv. Valentina na Limbarski gori snemala oddajo Kulturni vrhovi.

Kulturni vrhovi so serije oddaj o slovenskih vrhovih, ki so na tak ali drugačen način tudi kulturna središča. Med njimi je največ romarskih točk. Urednik oddaje Andrej Doblehar si je za predstavitev v šesti sezoni Kulturnih vrhov tokrat izbral našo podružnično cerkev sv. Valentina na Limbarski gori.

Pri snemanju oddaje je sodeloval tudi naš mešani zbor. Pevci so posneli romarsko pesem Sv. Valentin (Tu na gori, ki je daleč znana), ki jo je neznan skladatelj posvetil prav romarski cerkvi sv. Valentina na Limbarski gori. Nekaj utrinkov s snemanja si lahko ogledate v galeriji.

Oddaja bo na sporedu v decembru 2015.

Kulturni vrhovi