Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 3. 01. 2015

Birmanci v Ljubljani

Birmanci v LjubljaniTudi letos so se naši birmanci z animatorji odpravili v Ljubljano na ogled jaslic.

Najprej smo se ustavili pri Saleziancih na Rakovniku, ki "slovijo" po izjemno bogati in pisani božični okrasitvi župnijske cerkve ter po zelo lepih in razgibanih jaslicah. Nato smo se odpravili proti jezuitski cerkvi sv. Jakoba na Gornjem trgu. Tam smo si poleg jaslic v prelepi baročni cerkvi ogledali tudi razstavo o slovenskem fotografu in izumitelju fotografije na steklo, duhovniku Janezu Puharju.

Po kratkem sprehodu po stari Ljubljani smo prispeli do Magistrata, kjer smo si ogledali notranji atrij ter prisluhnili animatorki Katji in legendi o mestnem vodnjaku. Sledil je ogled jaslic pri Frančiškanih na Tromostovju. Prav frančiškanska cerkev je tista, ki jo marsikdo najbolj pozna prav po jaslicah.

Nato smo se odpravili do ljubljanske stolnice. Gospoda nadškofa žal nismo srečali, smo si pa ogledali cerkev in jaslice.

Na Prešernovem trgu smo imeli kviz, kjer smo preverili svoje znanje o Ljubljani. Najbolje se je odrezala četrta skupina (animatorki Petra in Katja).

S Prešernovega trga smo se najprej odpravili k Uršulinkam, nato pa smo se sprehodili še do cerkve svetega Jožefa ter nazadnje do cerkve svetega Petra. Tam smo z Angelovim češčenjem zaključili naš obisk Ljubljane.

Fotografije si lahko ogledate na tej povezavi.