Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 20. 11. 2014

Praznovanje godu sv. Cecilije, zavetnice cerkvenih glasbenikov

V soboto, 22. novembra goduje sveta Cecilija, zavetnica cerkvenih glasbenikov. Moravški cerkveni pevci bomo "Cilko" še posebej slovesno praznovali. V župnijskih zborih namreč skupaj prepeva kar okrog 100 pevcev. Na tako številko in na tako razvejano pevsko dejavnost smo lahko v župniji zelo ponosni.

Praznovali bomo kar dva dni! :)

Že v petek bodo pri večerni sv. maši ob 18h s petjem sodelovali vsi župnijski zbori: Zvončki, Zmaji, Proteja, moški in mešani zbor. Po sv. maši bo sledilo v župnišču še družabno srečanje vseh pevcev.

Na sam godovni dan naše zavetnice, v soboto ob 18h pa bo pri sv. maši prepeval Komorni zbor Limbar. V zboru sodeluje kar nekaj pevcev, ki pojejo tudi v župnijskih zborih in ob tej priložnosti so se tudi oni pridružili praznovanju godu svoje nebeške zavetnice.

Moravški cerkveni pevci vas vse vabimo, da se nam pridružite pri praznovanju godu sv. Cecilije in se z nami veselite!