Molitvena skupina

Molitvena skupina pripravlja različna molitvena srečanja, ki se zvrstijo dnevno, tedensko ali mesečno.

Vsak dan pol ure pred sveto mašo v cerkvi poteka molitev rožnega venca.

Vsak četrtek po večerni sveti maši v župnijski cerkvi poteka molitev pred Najsvetejšim.

Vsako nedeljo ob 15h potekajo molitve na Hribcah (v zimskem času v župnijski cerkvi). Molitve oblikujejo člani različnih skupin v župniji (ŽPS, delivci obhajila, skavti, organisti, ...). Vsak teden v mesecu potekajo molitve izmenjaje za določen namen:

• za duhovne poklice,
  • za mir in spravo,
  • za neozdravljivo bolne in
  • za mlade in družine

Vsak prvi četrtek eno uro pred večerno sveto mašo v župnijski cerkvi molimo pred Najsvetejšim za duhovne poklice.

Vsak prvi petek ob koncu večerne svete maše molimo litanije na čast Srcu Jezusovemu z blagoslovom z Najsvetejšim.

Vsako prvo soboto ob koncu večerne svete maše molimo litanije na čast Materi Božji z blagoslovom z Najsvetejšim.

V postu molimo vsako nedeljo ob 15h križev pot na Hribcah, razen na 5. postno nedeljo (Tiho nedeljo), ko je molitev pri sv. Mohorju. Prav tako je vsak petek popoldne molitev križevega pota s Podstrani k sv. Mohorju.

Na veliko soboto  čez dan potekajo molitvene ure ob Božjem grobu. Vsako uro molijo pred mrtvim Jezusom verniki moravških podružnic in člani različnih župnijskih skupin.

V velikonočnem času ob nedeljah pri svetem Mohorju molimo molitev Pot luči.

Celodnevno češčenje v župnijski cerkvi poteka dvakrat v letu: na god sv. Martina in na praznik sv. Rešnjega Telesa in Krvi.