Nedeljsko romanje z župnikom Kancijanom in s sodelavci ŽPS-ja na Podkum

Na prvi redni seji Župnijskega pastoralnega sveta smo se domenili, da bi nedeljsko popoldne, 29. septembra izkoristili za kratko romanje na Podkum, ki je bila prejšnja župnija našega župnika Kancijana.

Po sveti maši smo se iz Moravč odpeljali proti zagorski dolini, proti Podkumu, do Hiše domačih okusov Pr Čop, kjer nas je z velikim veseljem sprejel sam lastnik gospod Lojze Čop. Po res odličnem in okusnem kosilu so Lojze in Kumski fantje z zelo lepo pesmijo najbolj presenetili našega župnika Kancijana in seveda tudi nas.

Ker pa je takrat, ko je najlepše, čas neusmiljeno tekel naprej, smo se kmalu odpravili do cerkve Sv. Jurija na vrh hriba. Lepo nas je sprejel tamkajšnji župnik, naslednik Kancijana, gospod Peter Bregar. V cerkvi smo najprej zmolili litanije, zapeli nekaj pesmi, naredili skupinsko slikco, nato pa nam je g. Peter s pomočjo Kancijana kar veliko povedal o zgodovini te cerkve in o njenih okoliških hribih.

Ko smo si napasli oči ob lepotah cerkve in njenih okoliških hribih smo se spustili nazaj do gostilne, kjer nas je pričakala Lojzetova mama Marija, nominirana za podjetnico leta 2015, ženska z milijon idejami, o katerih se nam niti ne sanja, ženska z ogromno energije in volje, ki je svojo pot začela tako rekoč iz nič. V stari gostilni in starem hlevu imajo Čopovi muzej, v njem nam je pokazala nešteto predmetov, ki jih je največ dobila z blagovno menjavo. Ogromno je predmetov, ki so tako rekoč že pozabljeni, starejši pa se jih še spominjamo, ko smo jih videli pri naši dedkih in babicah. Res izjemna zbirka starin, vredna ogleda.

Resnično sem vesela, da smo si nekateri člani ŽPS-ja s svojimi življenjskimi sopotniki in mlajšimi otroci vzeli čas in skupaj z župnikom poromali na Podkum, da nam je sončno vreme polepšalo že tako lep in čudovit dan s čudovito družbo.

Bogu hvala!

Metka Kosmač