Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 6. 07. 2019

Deveti dan (g. župnik Kancijan Čižman)

Naš župnik Kancijan je bil voditelj nocojšnjega bogoslužja ob sprejemu novomašnika.

Po slovesu od doma so Vita pred cerkvijo pozdravili Zvončki s pesmijo Jezus se ob morju ustavi. Refren smo zapeli kar vsi, z Vitom načelu, nato ga je župnik pozdravil, blagoslovil in objel ter ga in vse povabil v cerkev.

Muzika, ki so jo Bogu in novomašniku pripravili Zmaji , je bila kulska, da seka in ti duša poskoči od veselja "mlade cerkve". V pridigi je zupnik razložil simbole dariil: sandale, v katerih naj Vito zvesto hodi za Jezusom, knjiga, ki naj bo še naprej njegova "ljubezen" in mu zaželel uspešen študij, nazadnje pa čudovit mašni kelih, ki mu ga podarja župnija.

V nadaljevanju oz. ob koncu maše so mu sorodniki izročili mašni plašč, ministranti srajco, Limbar nahrbtnik, pevci pa sliko sv. Kralja Davida, sozavetnika cerkvene glasbe pa še animatorji, skavti... vse bo še podrobneje objavljeno na župnijski strani.

Hvala vsem, ki ste brali moja objavljanja.

GOSPOD JEZUS KRISTUS, USMILI SE NAS IN NAS NLAGOSLAVLJAJ. POKLIČI ŠE KOGA, KI TI BO PRIPRAVLJEN ODGOVORITI. AMEN