Maša za domovino (23. 6. 2018)

23. junija 2018 je bila pri sv. Valentinu na Limbarski gori tradicionalna sveta maša za domovino s kresovanjem.

Že pred sveto mašo so se moravški skavti podali na pohod z zastavami. Na ta pohod so se skavti podali prvič. Ob 18.30 so krenili iz Serjuč in se podali na Limbarsko goro, kjer je bila ob 20h sveta maša.

Letos je sveto mašo daroval upokojeni nadškof dr. Anton Stres v somaševanju z domačim župnikom g. Kancijanom Čižmanom. Med sv. mašo je prepeval moravški cerkveni moški zbor. Pri sveti maši so bili prisotni tudi Veterani vojne za Slovenijo in g. župan Martin Rebolj.

Po sveti maši je moravški občinski odbor Nove Slovenije priredil kratek kulturni program, ki ga je sestavil in vodil Lojze Štefan, s petjem pa je sodeloval moški zbor. Ob prazniku nas je nagovorila poslanka v državnem zboru ga. Ljudmila Novak.

Po maši je sledil še tradicionalni zažig kresa in druženje navzočih.

Foto: Metka Kosmač, Dominik Štefan