Zlata maša g. Franceta Urbanije (5. 7. 2015)

V nedeljo, 5. julija 2015 je v župnijski cerkvi sv. Martina v Moravčah potekala slovesnost zlate maše našega rojaka gospoda Franceta Urbanije.

G. France Urbanija se je že kot otrok soočil s težko preizkušnjo, ko je morala družina po drugi svetovni vojni zapustiti domovino in pobegniti v Argentino. Tam je prejel mašniško posvečenje ter opravljal več pomembnih služb. Nikoli pa ni pozabil na svoje korenine in je ostal ponosen Slovenec.

Veseli smo, da se je odločil praznovati svoj zlatomašniški jubilej tudi v svoji rodni župniji. Slovesnost je potekala v polni cerkvi, ob prisotnosti domačih, sonarodnjakov iz Argentine ter ostalih moravških župljanov. Ob zlatomašniku so somaševali moravški duhovniki, pridigal pa je g. kardinal Franc Rode. Poleg župnijskega mešanega zbora pa je nekaj pesmi zapel tudi svetovno znani basbaritonist Marcos Fink. Srečanje smo zaključili v prijetnem druženju pred cerkvijo.

Za fotografije se zahvaljujemo g. Jožetu Potrpinu z Družine.