Gostovanje moškega zbora v Železni Kapli (17. 2. 2013)

Na 2. postno nedeljo, 17. 2. 2013 se je naš moški zbor podal na gostovanje k našim rojakom v Železno Kaplo na Avstrijskem Koroškem.

Pevci so najprej prepevali pri sveti maši, ki jo je daroval tamkajšnji župnik g. Leopold Zunder. Nato so se udeležili "pfarrenkaffee-ta" oz. župnijskega kofeta (zajtrka) za celo župnijo, kjer sta nas nagovorila tudi župan g. Franc Jožef Smrtnik ter koroški deželni glavar g. Peter Kaiser, ki se je tudi udeležil zajtrka in čigar sin obiskuje slovensko gimnazijo v Celovcu. Pri zajtrku smo prisluhnili tudi beguncem iz Iraka, ki so jih v Železni Kapli gostoljubno sprejeli.

Gostovanje smo zaključili s kosilom in prijetnim druženjem z našimi gostitelji ter se priporočili za še kakšno podobno izkušnjo.