Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 14. 02. 2020

Nedelja zakonskih jubilejev, 22. 9. 2019

V župniji sv. Martina v Moravčah smo v nedeljo, 22. septembra praznovali nedeljo zakonskih jubilejev.

Župnijski pastoralni svet že vrsto let povabi zakonce, ki v tekočem letu praznujejo okrogle obletnice, da se pridružijo praznovanju v župnijski cerkvi. Letošnje leto se je na povabilo odzvalo 17 parov in se pri sv. maši zahvalila za dar zakramenta sv. zakona. Za to slovesnost je g. župnik Kancijan Čižman povabil selezijanskega duhovnika g. dr. Janeza Vodičarja, da je daroval sv. mašo in nagovoril jubilante. V pridigi je poudaril pomen prejema sv. zakona in da naj bomo ponosni na naš jubilej ter se Bogu zahvalimo za svojega zakonca in naj bomo vzor mladim parom, da se bodo lažje odločali za prejem sv. zakona. Po nagovoru sta z domačim župnikom vsak par posebej blagoslovila. Skupaj z zbranim občestvom smo obnovili obljube izrečene na dan prejema svetega zakona in se tako na poseben način zahvalili Gospodu za zvestobo in ga prosili za Božji blagoslov.

Med nami sta bila tudi ga. Pavla in g. Vinko Smrkolj, ki sta poročena že 65 let in šest parov - zlatoporočencev, ki so letos praznovali 50 let zakonske zvestobe. Za uspešen zakon je potrebna velika ljubezen, spoštovanje, zaupanje, potrpljenje in Božji blagoslov.

Po spominskem slikanju smo vsi jubilanti dobili od župnije lepa priznanja in spominske sveče z napisom naših obletnic. V župnišču smo si nazdravili in se zadržali v prijetnem druženju in obujanju spominov. Praznovanje smo zaključili s skupnim kosilom.

Marija Kokalj
Foto: Simon Burja