Vlom v cerkev Žalostne matere Božje na Hribcah

V dneh okrog novega leta so nepridipravi vlomili v cerkev Žalostne Matere božje na Hribcah. Pri tem so odnesli skoraj vse kipe, ki so krasili apsido za glavnim oltarjem.

Vlomilci so vdrli skozi glavna vrata in pri tem poškodovali ključavnico in razbili steklo na vratih. Nato so odnesli oba kipa angelov (prvi drži trnovo krono, drugi pa pateno s hostijami) ter vse štiri kipe svetnikov (sv. Frančiška Asiškega, sv. Martina, sv. Antona Padovanskega in sv. Juda Tadeja). Nekatere so med snemanjem tudi poškodovali, saj so nekateri deli kipov ostali na tleh. Na srečo je kip Marije z mrtvim Jezusom ostal v cerkvi in je nepoškodovan.

V galeriji so objavljene fotografije ukradenih kipov. Verjetnost, da bi kipe dobili nazaj, je majhna, a vseeno prosimo, da ste pozorni in v primeru, da katerega od kipov kje opazite, takoj pokličete v župnišče (01/7231-055, zupnija.moravce@rkc.si) ali policijo (113), da bomo lahko čim prej ukrepali in dragocene kipe vrnili v našo cerkev na Hribcah.