Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 7. 07. 2019

Pozdrav novomašnika (Vito Urbanija)

Dragi moravški župljani, dragi bratje in sestre v Kristusu!

Vito UrbanijaVesel sem, da lahko to nedeljo skupaj obhajamo slovesnost nove maše. V priprave na ta dan je bilo vključeno veliko časa, dela in truda, pa tudi molitev. Upam, da je vse to povezalo našo župnijo in jo poživilo. Hvala vsem, ki ste na različne načine prispevali k izvedbi tega lepega dogodka in se ga danes udeležili.

Naj nova maša ne bo le praznovanje ob dejstvu, da ima Cerkev na Slovenskem še enega novega mašnika več, ampak naj bo to priložnost za nas vse, da obnovimo naš odnos z Bogom, da Mu ta dan zapojemo novo pesem. Naj nas danes prevzema podobno občutje, kot ga izraža psalmist, ko pravi:

Pojte GOSPODU novo pesem, pojte GOSPODU, vsa zemlja!
Pojte GOSPODU, njegovo ime slavite, oznanjujte dan za dnem njegovo odrešenje!
Pripovedujte med narodi o njegovi slavi, med vsemi ljudstvi o njegovih čudovitih delih! (Psalm 96)

Bog nas ne zapušča, ampak nam nasprotno izkazuje čudovite stvari in svojo dobroto, kar je v tem našem praznovanju še posebej lepo vidno. Zato naj bo ta nova maša res najprej zahvala Bogu, za Njegov klic, za bližino in za vsa čudovita dela, ki smo jih bili do zdaj že deležni. Potem pa naj bo tudi vabilo, da bi o Božjem delovanju in odrešenju, ki ga pri vsaki sveti maši podoživljamo, oznanjali in pripovedovali tudi drugim ljudem, ki jih bomo srečali in morda še niso tako "domači" z Bogom. Bodimo Njegovi učenci, ki jih pošilja v svet in prinašajmo med ljudi sadove ljubezni, veselja in miru, sadove Svetega Duha!

Naj vas vse vedno spremlja Božji blagoslov!

Vito, novomašnik