Avtor: Župnija Moravče Objavljeno: 23. 06. 2019

Telovska procesija (23. 6. 2019)

Spoštovane sestre in bratje!

Telovska procesija je izpoved naše vere v Jezusovo navzočnost med nami. Je obenem tudi čaščenje Presvetega Rešnjega Telesa in Krvi – evharističnem kruhu, ki je središče naše vere. Naj bo svečana, mirna, v srcu naj bo goreča molitev ter hvaležnost in veselje v duši.

Razpored bander in vernikov, ki se zvrstimo za svojimi podružničnimi oz. stanovskimi banderi je sledeči:

1. na čelu procesije gre KRIŽ.
  2. nato bandero Sv. Martina (za njim gredo moški iz soseske Moravče)
  3. bandero podružnice Sv. Andreja
  4. bandero podružnica Sv. Miklavža
  5. bandero sv. Alojzija (za njim gredo najprej prvoobhajanci, ki bodo posipali cvetje pred oltarji (imajo spremljevalke), nato birmanci in še vsi ostali šolarji)
  6. pred nebom gredo pevci in za njimi ministranti
  7. nebo z Najsvetejšim.
  8. Za nebom gre najprej bandero podružnice Marije Kraljice angelov,
  9. bandero podružnice sv. Mohorja,
  10. bandero podružnice sv. Štefana,
  11. bandero podružnice sv. Valentina
  12. na koncu gre bandero Rožnovenske Kraljice in za njim žene in dekleta iz soseske Moravče

Po končani procesiji se župnijska bandera nesejo v cerkev, ostala se razvrstijo zunaj ob vhodu v cerkev.
Vsi verniki se zberemo v cerkvi, kjer bomo zapeli zahvalno pesem in sklenili to veličastno molitev.