Priprave na slovesnost

Ker je nova maša zelo velik dogodek za vso župnijo (in širše), je potrebno primerno skrb posvetiti tudi organizaciji slovesnosti. Spodaj so objavljene različne akcije in aktivnosti, ki se bodo izvajale v sklopu priprav, ter njihov urnik. Vsi župljani smo povabljeni, da se po svojih najboljših močeh vključimo v priprave na slovesnost nove maše.

Navodila glede priprav se bodo sproti dopolnjevala.

Pletenje vencev

Venci se bodo pletli v sredo, 3. julija. Dogovorjeno je bilo, da se bodo venci pletli enotno s spenjanjem bršljanovih listov na trak. Vsaka podružnica poskrbi za 100 m vencev.

S seboj prinesite spenjač z rezervnimi sponkami, škarje in dobro voljo. Naprošeni ste tudi fantje in možje, da priskrbite bršljan.

Urnik pletenja vencev
Podružnica Ura in kraj
Sv. Andrej ob 16.30, Avbelj - Sv. Andrej 7
Sv. Mohor ob 16.30, Capuder - Soteska 4
Sv. Valentin

ob 16.30, Urbanija - Serjuče 2
ob 16.30, Kosmač - Limbarska gora 8

MKA ob 17.00, Barlič – Drtija 14
Sv. Štefan ob 17.00, Brate Jože - Zg. Koseze 19
Sv. Miklavž ob 17.00, Dom krajanov Hrib nad Ribčami
Moravče ob 16.00, gasilski dom

Urejanje okolice cerkve

V četrtek, 4. julija popoldne ste povabljeni možje in fantje, da bomo uredili okolico cerkve.

Peka peciva

Vse gospodinje naprošamo za peko peciva. Priporočamo in prosimo, da naj bo pecivo primerno za ta letni čas: manj čokoladnih prelivov in sestavin, ki se hitro pokvarijo, dobrodošlo tudi slano pecivo. V župnišče ga prinesete v petek, 5. julija od 20. do 21. ure in v soboto, 6. julija, do 10. ure.

Postavljanje mlajev

Mlaji in napisi se bodo postavljali v ponedeljek, 1. julija v popoldanskem času. Vsi, ki bi prišli pomagat, se obrnite na ključarja Romana Capuder.

Čiščenje cerkve

Čiščenje cerkve bo v petek, 5. julija, z začetkom ob 16. uri. Lepo vabljeni vsi župljani.

Pevske vaje

• petek, 14. 6. ob 20h v župnišču
  • torek, 18. 6. ob 20h
  • petek, 21. 6. ob 20h v župnišču
  • torek, 25. 6. ob 20h na koru
  • četrtek, 27. 6.:
    • ob 18.30 - vaja orkestra v župnišču
    • ob 20h generalka na koru (zbor+orkester)
  • torek, 2. 7. ob 20h na koru

Ministrantske vaje

Vaje za ministrante bodo v soboto, 6. julija, ob 9.uri. Vsi ministranti vabljeni!